Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na Wyspach Brytyjskich podatkowe ocieplenie nastąpi dopiero za rok

27 listopada 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | GL

DOCHODY ZA 2006 R. ROZLICZYMY JESZCZE WEDŁUG PROPORCJI Na Wyspach Brytyjskich podatkowe ocieplenie nastąpi dopiero za rok Jeszcze rok Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej poczekają na zmianę metody rozliczania zarobionych tam pieniędzy na korzystniejszą. Na razie muszą raz jeszcze opodatkować swoje dochody według tzw. proporcjonalnego odliczenia

W polskim parlamencie trwa proces ratyfikacji podpisanej w wakacje tego roku polsko-brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Nowe zasady - tak bardzo oczekiwane przez zatrudnionych tam rodaków z uwagi na zmianę metody proporcjonalnego odliczenia na metodę wyłączenia z progresją -zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2007 r. Nie oznacza to jednak, że pracujący tam Polacy odczują skutki jej wejścia w życie od razu, już przy najbliższym rozliczeniu z fiskusem. Nowa umowa faktycznie zacznie bowiem obowiązywać z początkiem przyszłego roku, a jej postanowienia będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych po tej dacie. Tak naprawdę więc pracujący w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej rodacy rozliczą dochody według zmienionych zasad z 2007 r., czyli dopiero w 2008 r. odczują zbawienne skutki zmiany metody rozliczania zagranicznych dochodów uzgodnione między Zjednoczonym Królestwem a Polską. Zeznanie podatkowe za 2006 rok muszą wypełnić po staremu.

Proporcja w oczekiwaniu na wyłączenie

Jak wspomnieliśmy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament