Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łódzkie lofty rosną w cenę

27 listopada 2006 | Ekonomia | MG
źródło: Nieznane

NIERUCHOMOŚCI Łódzkie lofty rosną w cenę Zdewastowane fabryki po upadku przemysłu bawełnianego szpeciły Łódź. Teraz deweloperzy przerabiają je na ekskluzywne apartamenty

Na wtórnym rynku nieruchomości cena metra kwadratowego loftów w XIX-wiecznej przędzalni Karola Scheiblera jest wyższa o dwa, trzy tysiące złotych w porównaniu z lipcem, kiedy sprzedawał je australijski inwestor.

Najmniejsze z wystawionych na sprzedaż 408 apartamentów (30 - 70 mkw.), kosztowały w lipcu 3 - 5 tys. za metr, teraz już 5 - 7 tys. zł. Australijska firma Opal Property Developments, która kupiła XIX-wieczną przędzalnię od syndyka upadłych zakładów Uniontex, zapowiada oddanie mieszkań do użytku za dwa lata.

Sprzedają to, czego nie ma

W lipcu, pierwszego dnia, w którym otworzono ofertę, do łódzkiej siedziby firmy przyszły tłumy, powstały kolejki społeczne. Popyt na pofabryczne apartamenty jest olbrzymi, a zaskoczeni rodzimi deweloperzy poszukują w Łodzi dawnych fabryk, by sprzedać pomieszczenia, zanim klienci zdołają ochłonąć po inwestycyjnej gorączce....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament