Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lewica musi szukać liderów

27 listopada 2006 | Publicystyka, Opinie | JL
źródło: Nieznane

ROZMOWA Z KRZYSZTOFEM JANIKIEM (SLD) Lewica musi szukać liderów Jeśli Kwaśniewski chciałby wrócić na scenę polityczną, to nie może wyjść z hasłem: "Za moich czasów to było świetnie". Musiałby mieć nowy pomysł polityczny. Pamiętajmy też, że człowiek się starzeje. Kwaśniewski jest już nie do obsadzenia w tej samej roli, co dziesięć lat temu - mówi polityk SLD

Rz: 15 proc. w sejmikach samorządowych to chyba nieźle jak na dotychczas schodzącą siłę polityczną. Będziecie wracać?

Krzysztof Janik : Ten wynik to dobry fundament pod odbudowę lewicy, ale nie jest jeszcze taki, jaki powinien nas cieszyć.

Czemu? To znacznie więcej niż było w sondażach.

Ale wciąż za mało jak na lewicę. Część problemów, z którymi zmaga się polskie społeczeństwo, może uzyskać rozstrzygniecie tylko w trybie myślenia lewicowego. Ale też o etyce czy budowie nowoczesnego społeczeństwa łatwiej się rozmawia, mając otwarte lewicowe poglądy. Lewica jest nam wszystkim potrzebna.

Pod warunkiem, że jest lewicą wiarygodną i z prawdziwego zdarzenia.

W Polsce mieszają się dwa porządki. Jeden postpeerelowski, zajmujący się np. kwestiami rozliczeń, a drugi to porządek młodego pokolenia, które chce oderwania się od tego, pójścia do przodu. Obawiam się, że rządy Kaczyńskich przyśpieszają schyłek tej formacji politycznej, która wywodzi się jeszcze z dwudziestego wieku.

Chodzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament