Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki zarabiają na rynku komórkowym

27 listopada 2006 | Ekonomia | ŁD
źródło: Nieznane

FINANSE Banki zarabiają na rynku komórkowym

Aktywnych telefonów na kartę (tzw. pre-paid) jest w Polsce już ponad 20 mln, a ich użytkownicy dokonają w tym roku - według naszych szacunków - od 160 do 180 mln doładowań. Częściowo poprzez bankowe systemy transakcyjne. Operatorzy komórkowi przyznają, że ten sposób sprzedaży doładowań rozwija się bardzo szybko, choć jeszcze nie osiągnął dużej wartości. Abonenci doładują w tym roku telefony kwotą 4 - 4,5 mld zł, z czego pośrednicy zgarną około 10 proc. Dla banków to duża gratka.

- Pierwszy za pośrednictwem naszego systemu zaczął sprzedawać doładowania mBank trzy lata temu - mówi Bartłomiej Gast z sopockiej firmy Bluemedia. - Dzisiaj współpracujemy z dziesięcioma instytucjami bankowymi, w tym z jednym zrzeszeniem banków spółdzielczych. Konkurencyjną firmą, która współpracuje z bankami, jest warszawska Alphyra.

Bank zarabia

Za pośrednictwem serwisów bankowości elektronicznej można doładować telefon m.in. w Banku BPH, Pekao, BZ WBK, Banku Pocztowym, Lukas Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, MultiBanku, Nordei czy PKO BP....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament