Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba ujawnić wszystkie zagraniczne źródła dochodów

27 listopada 2006 | Prawo | AG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PODATKI Trzeba ujawnić wszystkie zagraniczne źródła dochodów Polacy, którzy pracują za granicą, ale podatek dochodowy za 2006 r. płacą w kraju, będą musieli wypełnić dodatkowy formularz. To kolejny kontrowersyjny pomysł Ministerstwa Finansów

Chodzi o PIT/ ZG, czyli informację o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym tam podatku. Zacznie on obowiązywać od 28 listopada.

- Ten druk ma ułatwić podatnikom rozliczenia. Dotychczas dochody z zagranicy łączyli z uzyskanymi w Polsce i do PIT-36 lub 38 wpisywali ich sumę. Potem gdzieś na kartce wykonywali obliczenia, potrącając kwoty zapłacone za granicą, licząc koszty zależnie od źródła przychodu. Teraz będą mieli osobny druk, w którym w odpowiednie rubryki wpiszą konkretne zarobki, potrącone zaliczki, a następnie ich sumę przeniosą do PIT-36 albo PIT-38 -wyjaśnia zastępca dyrektora Departamentu Polityki Podatkowej MF Cezary Krysiak.

Zbędna biurokracja

-To dodatkowa, zbędna biurokracja, mnożenie obowiązków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament