Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwsza pani prezydent

27 listopada 2006 | Warszawa | MG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

WYBORY W stolicy wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pierwszy raz Warszawą będzie rządzić kobieta. Zapowiada całkowite odsunięcie PiS od władzy i współpracę z centrolewicą w ratuszu i dzielnicach Pierwsza pani prezydent

Choć wczorajsze wyniki nie były ostateczne, w sztabie PiS nikt już nie wierzył, że końcowy rezultat może być korzystny dla Kazimierza Marcinkiewicza. W sztabie Platformy świętowano zwycięstwo. Wczoraj w nocy PKW policzyła wyniki z 97 proc. protokołów. Kandydatka PO uzyskała 53,4, kandydat PiS 46,6 proc. Po kurtuazyjnych podziękowaniach dla wyborców przyszedł czas na pierwsze polityczne deklaracje.

Rządy fachowych technokratów

Pierwszy raz w historii stołecznego samorządu prezydentem zostanie kobieta (będzie 51 osobą pełniącą ten urząd). Priorytetem dla Hanny Gronkiewicz-Waltz jest uchwalenie statutu miasta, który daje dużą samodzielność dzielnicom i zakończenie rozpoczętych inwestycji: mostu Północnego, budowy dróg, zakup taboru dla komunikacji.

-Ale zdecydowanie będę rządziła bez PiS. To nie był chwyt wyborczy -zapewniała wczoraj Gronkiewicz-Waltz. - Dotyczy to zarówno miasta, jak i dzielnic. Za ostatnie lata inwestycyjnych zaniedbań należy się PiS ośla ławka.

Nowa pani prezydent przyznała, że będzie w Warszawie porozumienie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament