Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drogi nocleg dla samochodu

27 listopada 2006 | Nieruchomości, budownictwo | JB
źródło: Nieznane

MIEJSCA POSTOJOWE I GARAŻE Za ile sprzedają je deweloperzy, czy zawsze trzeba je wykupić Drogi nocleg dla samochodu Mieszkańcy niemal wszystkich nowych osiedli muszą kupić od inwestora miejsce parkingowe lub garaż. Średnio płacą za nie od kilkunastu tysięcy złotych za parking pod chmurką do ok. 30 tys. złotych za miejsce w garażu. Bywają jednak i stawki 50 tys. zł za stanowisko postojowe

Żadne nowe osiedle nie powstanie, jeśli nie będzie tam gdzie parkować - takie są przepisy. W Warszawie na każde nowe mieszkanie przypada średnio 1,5 miejsca parkingowego. Sprawdzaliśmy, ile trzeba za nie zapłacić.

Nieobowiązkowe

W inwestycji Meridian firmy Ronson na rogu Chłodnej i Wroniej miejsce postojowe w garażu podziemnym to wydatek rzędu 41 480 zł brutto, ale można je kupić tylko do mieszkań większych. Firma nie przewidziała budowy miejsc postojowych na zewnątrz budynku.

- Mamy tylko parkingi w hali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament