Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Publicyści "Rzeczpospolitej komentują wybory

27 listopada 2006 | Druga strona | PS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Publicyści "Rzeczpospolitej komentują wybory

Piotr Semka, Joanna Lichocka, Rafał Ziemkiewicz, Andrzej Stankiewicz, Małgorzata Subotić, Dariusz Rosiak, Igor Janke, Krzysztof Gottesman Zwycięstwo platformersów i tubylców

Polityczne reflektory w ostatnich godzinach przed ogłoszeniem wyników II tury wyborów były skierowane na wielkie miasta. A w nich zwyciężali zazwyczaj politycy PO lub kandydaci tubylcy. Najważniejsza była Warszawa. Sukces Hanny Gronkiewicz-Waltz może teraz skłonić jej partię do przyjęcia taktyki trzyletniego marszu po pełne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.

Ale sukces odnieśli też kandydaci unikający partyjnej afiliacji, zwykle sytuujący się pomiędzy PO a lewicą. To tubylcy: wywodzący się z okolic Platformy Ryszard Grobelny w Poznaniu i Rafał Dutkiewicz we Wrocławiu oraz związany z SLD Jacek Majchrowski w Krakowie. Ale i w Warszawie postkomuniści mogą być usatysfakcjonowani - wszak Gronkiewicz-Waltz skorzystała z ich poparcia.

PiS może tylko smakować zwycięstwo w Łodzi, wynikające także z sięgnięcia po tubylca Jerzego Kropiwnickiego. Partia Kaczyńskich przegrała w wielkich miastach i ma trzy lata na wyciągnięcie z tego wniosków. Tyle samo czasu na refleksję ma PO, zanim wyrośnie jej pod bokiem konkurencja z centrolewicy.

Marcinkiewicz: największy przegrany

Kazimierz Marcinkiewicz przegrał warszawskie wybory i po upadku z tak wysokiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament