Zagrożone etaty dla niepełnosprawnych ratuje jednorazowa pożyczka
Firmami wyspecjalizowanymi w zatrudnianiu niepełnosprawnych są zakłady pracy chronionej. Aby uzyskać status, muszą spełnić zaostrzone kryteria. W zamian jednak dostają znaczne wsparcie od państwa
Kontynuujemy nowy cykl artykułów o zatrudnianiu niepełnosprawnych. Przedstawimy w nim, jak takie osoby dokumentują swój status oraz z jakich przywilejów korzystają w miejscu w pracy. Omówimy również formy pomocy finansowej, z jakiej mogą skorzystać przedsiębiorcy angażujący takich pracowników. Opiszemy więc szczegółowo warunki, pod jakimi przysługują im dofinansowania wynagrodzeń i składek, refundacje kosztów i inne rekompensaty finansowe.Osobny rozdział poświęcimy zakładom pracy chronionej oraz tworzonym przez nich zakładowym funduszom rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Poradzimy także, jak służby finansowe mają sobie poradzić z obsługą dofinansowań (SOD) czy wpłatą składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach cyklu pisaliśmy już o:
uprawnieniach niepełnosprawnych w biurze oraz o związanych z tym obowiązkach pracodawców, 24 października
przywilejach dla zakładów pracy chronionej, 7 listopada. Dziś kontynuujemy opis przywilejów przysługujących wyłącznie zakładom pracy chronionej. Za tydzień napiszemy natomiast o zakładowym funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Zakłady pracy chronionej (zpch) mają prawo do wielu dofinansowań, refundacji i ulg dostępnych dla wszystkich zatrudniających niepełnosprawnych. W grę wchodzi zatem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta