Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec tytułomanii

07 lutego 1996 | Moja Kariera | EB

Układy formalne, ale bez przesady

Koniec tytułomanii

Prezesie, szefie, dyrektorze, panie Wojtku, czy może panie magistrze. W jaki sposób zwracamy się do siebie w pracy -- podwładni i przełożeni? Sopocka Pracownia Badań Społecznych zapytała o to 1000 osób, które stanowią reprezentatywną próbę dla dorosłej ludności kraju. W tej grupie połowa respondentów stwierdziła, że nie ma przełożonego lub nie pracuje, a więc pytanie ich nie dotyczy. Pozostałe odpowiedzi dają jednak wyraźny obraz kontaktów międzyludzkich w miejscu pracy.

Po imieniu

W grupie respondentów, którzy pracują i mają przełożonych 28 proc. odpowiedziało, że jest ze swoim zwierzchnikiem po imieniu. Ten najmniej sformalizowany sposób komunikowania się jest domeną mężczyzn, których 31 proc. jest po imieniu z szefem bądź szefową. Tylko 25 proc. kobiet twierdzi, że z przełożonymi wiążą je tak bezpośrednie stosunki, że zwracają się do siebie po imieniu.

W badaniach PBS, przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" uwidoczniła się interesująca tendencja, charakteryzująca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 667

Spis treści

Raporty

Media, Internet

Zamów abonament