Plac zabaw w pomieszczeniu
Urządzenie niewielkiej, stumetrowej sali zabaw to koszt rzędu 100 tys. zł netto. W wydatkach uwzględniona jest cena konstrukcji, dodatkowych zabawek, budowy i wyposażenia barku oraz przygotowania toalety
Uruchomienie zamkniętego placu zabaw nie wymaga uzyskiwania specjalnych zezwoleń, niezbędna będzie tylko wizyta straży pożarnej i sanepidu. Ważne jest, by zakupiony sprzęt i zabawki posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty. Trzeba także ubezpieczyć firmę od odpowiedzialności cywilnej.
Zaczynamy od lokalu
Sala, w której urządzimy plac zabaw, powinna być duża. Minimum to 100 metrów kwadratowych, a optymalna wielkość to 200 – 300 mkw. Dobrze, by pomieszczenie miało przynajmniej 4 – 4,5 metra wysokości. Wyższe sale można lepiej zagospodarować, tworząc ciekawsze i bardziej ambitne konstrukcje. Zwłaszcza gdy pomieszczenie ma niewielką powierzchnię, wysokość staje się jego dodatkowym atutem.
Sposób urządzenia placu zabaw zależy w głównej mierze od samego zainteresowanego. Przyjmuje się, że konstrukcja powinna zajmować 25 – 30 proc. powierzchni sali. Można zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań: konstrukcję spawaną, na stałe przytwierdzoną do podłogi, oraz składaną z modułów zespolonych specjalnym systemem złączy. To pozwala na łatwy montaż i rozbudowę obiektu.
Średni koszt metra kwadratowego konstrukcji dwupoziomowej to 1300 – 2100 zł netto (cena wraz z montażem). Firmy różnie określają koszt wykonania konstrukcji – albo podają cenę za metr kwadratowy, albo wyceniają cały projekt. Po wykonaniu usługi udzielają 12 – 18-miesięcznej gwarancji na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta