Życie zależy od 90 minut
Rafał Ulatowski, nowy asystent Leo Beenhakkera, o swojej pracy z Holendrem, polskich piłkarzach, tremie, której już nie ma, i o tym, za co lubi Anglię
RZ: We Wronkach zorganizowano konsultację dla młodych zawodników z polskiej ligi, tymczasem przyjechali nawet 24-letni piłkarze. Podoba się panu takie rozumienie młodości?
Rafał Ulatowski: Dla mnie młody piłkarz to był Wayne Rooney, który debiutując w Evertonie, w meczu z Arsenalem strzelił gola Davidowi Seamanowi. Miał wtedy 16 lat. Tyle samo, co Włodzimierz Lubański, kiedy pierwszy raz zagrał w reprezentacji Polski. Nie wiem, dlaczego teraz nie ma takich zawodników, nie wiem czy winić za to ich samych, czy może trenerów, którzy boją się na nich stawiać. Piłkarzom brakuje charakteru, siły przebicia, a trenerzy nie są rozliczani z tego, czy zawodnik się rozwija, tylko z wyniku. Dopóki to się nie zmieni, polska młodzież od tej zagranicznej będzie dużo starsza.
Do tej pory współpracował pan z Leo Beenhakkerem na odległość. Jak podobało się panu pierwsze zgrupowanie?
Obaj jesteśmy kontaktowi, lubimy rozmawiać i słuchać siebie nawzajem. Podczas treningów nie chowam się za chorągiewką, ale czuję, że jestem potrzebny. Prowadzę ćwiczenia i cieszę się, że muszę także tłumaczyć niektóre słowa Beenhakkera. Skoro muszę je powtarzać, znaczy, że jest szansa, iż nauczę się ich na pamięć. A ze współpracy z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta