Zbiory ze Służewca nie były kolekcją
Po trzech wyrokach sądowych przyszłość eksponatów ze Służewieckich Wyścigów Konnych wciąż czeka na ostateczne rozstrzygnięcie
– Są to obrazy, rzeźby, grafiki, tkaniny oraz nagrody w gonitwach związane z historią i tradycją wyścigów konnych na Służewcu – twierdzą członkowie Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.
– Co to za kolekcja, do której obok obrazu Kossaka należą rzeźba górnika, obraz żaglowców na morzu, figurki łosia i Jana III Sobieskiego? Jaki jest ich związek z wyścigami konnymi? – powątpiewa Tadeusz Kretkiewicz, syndyk masy upadłości spółki Służewiec – Tory Wyścigów Konnych. Spółka popadła w kłopoty w latach 90., a w 2004 r. sąd ogłosił jej upadłość.
– Moim zadaniem jest sprzedaż wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość, za jak najkorzystniejszą cenę, by zaspokoić licznych wierzycieli – mówi syndyk.
Konie na portretach
W lipcu 2006 r. syndyk poinformował Polski Klub Wyścigów Konnych o planowanej w sierpniu aukcji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta