Kabaret metafizyczny
Jeśli komuś się wydaje, że książki Paulo Coelho to największa brednia, jaką na temat życia duchowego próbuje nam wcisnąć współczesna literatura popularna, powinien sięgnąć po „Chatę” Williama P. Younga. Przekona się, że się mylił.
Już od jakiegoś czasu podejrzewałem, że książki z wybitą na okładce wielkimi literami informacją „bestseller numer 1 »New York Timesa«” należy omijać. Teraz mam co do tego niezbitą pewność za sprawą „Chaty” (6 milionów sprzedanych egzemplarzy, a wkrótce będzie więcej, bo np. w Polsce właśnie się wspina na szczyt listy bestsellerów). Nie chcę przez to powiedzieć, że im książka lepiej się sprzedaje w USA, tym gorszym jest gniotem. Bo przeczy temu choćby przykład „Kodu Leonarda da Vinci” Dana Browna, który da się przecież czytać mimo wszystkich zastrzeżeń. W kwestii bestsellerów „New York Timesa” zalecałbym jednak daleko idącą ostrożność.
Co jest w „Chacie” najgorsze? Wcale nie styl, świadczący o tym, że autor...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta