W sądzie można zmienić zdanie i cofnąć zarzut
Z zarzutu zapisu na sąd polubowny można zrezygnować przed sądem II instancji, także gdy sąd I instancji uznał go za słuszny
Tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego.
SN wyjaśnił w niej wątpliwość prawną powstałą na tle sprawy wniesionej przez spółkę z o.o. Cracom przeciwko spółce z o.o. Polska Telefonia Cyfrowa (PTC).
Cracom, będący wspólnikiem drugiej spółki, domaga się ustalenia nieistnienia 23 uchwał zgromadzenia wspólników PTC podjętych w czerwcu 2007 r., ewentualnie stwierdzenia ich nieważności.
Zapis na sąd
PTC przed wdaniem się w spór podniosła zarzut zapisu na sąd polubowny i ze względu na niego domagała się odrzucenia pozwu Cracomu w całości. Zapis ten znajduje się w umowie spółki PTC.
Sąd I instancji uwzględnił ten zarzut w stosunku do 19 uchwał i w tym zakresie pozew Cracomu odrzucił, a odmówił uwzględnienia tego zarzutu w stosunku do czterech...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta