Łatwe zwycięstwo Skry

04 listopada 2009 | Sport | mjr

Mistrzowie Polski pokonali 3:0 (25:22, 25:11, 25:20) katarski Al-Arabi Dauha na otwarcie klubowych mistrzostw świata

Gra toczy się o prestiż i 250 tys. dolarów, które wypłacą szejkowie zwycięzcom. Nowością wprowadzoną na życzenie organizatorów jest granie według tzw. złotej formuły – po przyjęciu zagrywki atakować można tylko z drugiej linii, a zbijać mogą wszyscy zawodnicy.

Przed premierowym spotkaniem było trochę obaw, jak siatkarze Skry dostosują się do nowych przepisów, bo na ich przećwiczenie mieli mało czasu. Na początku pierwszego seta drużyna z Kataru długo prowadziła. W końcówce przeważyły jednak większe umiejętności i doświadczenie Skry. W kolejnym secie wszystko wróciło do normy, czyli – wyraźnej przewagi zespołu Jacka Nawrockiego. Trzecia partia, tak jak pierwsza, była wyrównana. Po drugiej przerwie technicznej Skra zdobyła jednak cztery punkty z rzędu i zwyciężyła bez problemów.

Do niespodzianki doszło w drugim meczu grupy B: irański Payakan wygrał 3:1 z brazylijskim Cimedem.