Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ulga jest nawet wtedy, gdy dłużnik nie odbiera listu

03 lutego 2010 | Gazeta prawa i podatków | Marek Bełdzikowski

Aby skorzystać z ulgi na złe długi, konieczne jest zawiadomienie dłużnika. Nie w każdym jednak wypadku chce on odebrać pismo od wierzyciela

Zgodnie z art. 89a ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów (DzU nr 54, poz. 535 ze zm.), podatnik ma prawo do skorygowania podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w odniesieniu do wierzytelności, której nieściągalność została uprawdopodobniona.

Warunkiem korekty jest zawiadomienie dłużnika.

Pocztą lub osobiście

W tym zakresie zastosowanie znajdą regulacje ordynacji podatkowej. Jej przepisy przewidują różnorodne możliwości doręczenia korespondencji. Doręcza się ją za pokwitowaniem przez pocztę, swoich pracowników lub osoby uprawnione na podstawie odrębnych przepisów.

Doręczenie następuje bezpośrednio dłużnikowi, a gdy dłużnik działa przez przedstawiciela – temu przedstawicielowi. W przypadku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8539

Spis treści
Zamów abonament