Taniej, szybciej i mniej zawodnie
Energetyka i koleje przymierzają się do świadczenia usług telekomunikacyjnych
Taniej, szybciej i mniej zawodnie
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Rada Ministrów oceni przygotowany przez Ministerstwo Łączności dokument "Polityka rozwoju telekomunikacji", który w końcu kwietnia zatwierdził Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Dokument ten omawia szczegółowo kondycję sektora telekomunikacji w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej, a także określa zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne w Polsce do 2000 r. , a w niektórych przypadkach do 2010 r. Wspomina się w nim też o propozycji restrukturyzacji i ewentualnej prywatyzacji TP SA.
We wtorkowym wydaniu gazety omówiliśmy podstawowe założenia tego dokumentu. W środę przedstawiliśmy opinię Urzędu Antymonopolowego na temat polityki rozwoju telekomunikacji wrozmowie z jej prezesem, Andrzejem Sopoćką. We wczorajszym wydaniu gazety zaprezentowaliśmy procesy prywatyzacyjne sektora telekomunikacyjnego wybranych krajów europejskich i USA. Dzisiaj -- w ostatnim artykule z tego cyklu -- przedstawimy potencjalnych, największych konkurentów Telekomunikacji Polskiej SA: Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA i Polskie Koleje Państwowe, których nowoczesne sieci światłowodowe -- co jest zgodne ze światowymi tendencjami w tej dziedzinie -- mogą zostać w przyszłości z powodzeniem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta