Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dowód w sprawie

03 marca 2010 | Dobra firma | Barbara Wawrzyniak

Jeśli wysyłasz podwładnych w delegację, nie musisz pytać ich o zdanie. Mają po prostu wykonać polecenie. Ale niekiedy nie unikniesz konieczności uzyskania ich zgody. Możesz więc usłyszeć odmowę. I to nie tylko wtedy

Jednym z fundamentalnych obowiązków pracowniczych jest konieczność stosowania się do dotyczących pracy poleceń przełożonych, które nie są sprzeczne z prawem oraz z umową o pracę. Zakres poleceń jest różny w zależności od charakteru świadczonej pracy i rodzaju wykonywanych obowiązków.

Mimo to duża część zatrudnionych otrzymała zapewne choć raz zadanie związane z koniecznością odbycia podróży służbowej, zwanej również delegacją. Na ile wiążące jest takie polecenie i czy każdy pracownik w każdej sytuacji zobowiązany jest do takiego wyjazdu?

Jest zadanie, jest realizacja

Za podróż służbową uważa się wykonywanie zadania wyznaczonego przez pracodawcę w innym miejscu niż miejscowość, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy (art. 775 § 1 kodeksu pracy).

Wyjazd w taką podróż wiąże się z wykonywaniem stałych lub okazjonalnych zadań służbowych. Zatem nie ulega wątpliwości, że polecenie takiego wyjazdu jest poleceniem dotyczącym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8563

Spis treści
Zamów abonament