Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

dla dociekliwych

14 kwietnia 2010 | Dobra firma | Jadwiga Sztabińska

Pracownik pracuje 11,5 godz. dziennie w równoważnym systemie pracy. Jak należy obliczyć jego wynagrodzenie za dni wolne na badania lekarskie (dwa dni zagwarantowane w zakładowym układzie zbiorowym)? Czy ustalić stawkę dzienną, czy godzinową i z jakiego okresu pracy: z trzech miesięcy czy z miesiąca, kiedy korzysta z tych dni?

Jeśli zakładowy układ zbiorowy pracy nie przewiduje sposobu ustalania wynagrodzenia za dni wolne na badania lekarskie, wówczas trzeba sięgnąć do § 5 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 29 maja 1996 r. w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w kodeksie pracy (DzU nr 62, poz. 289 ze zm.).

Przepis ten określa bowiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8598

Spis treści

Pierwsza strona

Druga strona

Zamów abonament