Kolejna szansa na inwestycje w niewielkich firmach
Unijne pieniądze po raz kolejny zostaną przeznaczone na inwestycje. Tym razem starać się o nie mogą mikroprzedsiębiorcy z Wielkopolski
Najważniejsze dla rozwoju firmy są pomysł i determinacja właściciela do wprowadzania zmian. Nawet mikroprzedsiębiorstwo może z czasem stać się wielką firmą. Na rozwój składa się wiele elementów. To inwestycje w nowy sprzęt, usprawnianie procesu produkcji, czynienie go tańszym (oszczędniejszym, bardziej ekologicznym), rozwój działalności.
Kto powiedział, że zakład fryzjerski nie może rozwinąć usług np. na polu kosmetycznym (manicure, pedicure) lub zabiegowym (np. masaże) albo że w ramach galerii nie rozpocznie działalności kawiarnia. Dla właściciela może to nie tylko oznaczać większy zysk, nawet jeżeli będzie się nim musiał podzielić z inną osobą, ale także lepszą płynność i odporność na kryzysy.
Żeby się rozwijać, niezbędne są jednak pieniądze. Jak je zdobyć? Są różne drogi. Można oszczędzać na przyszły rozwój, sięgnąć po kredyt z banku lub po fundusze unijne. Te ostatnie są trudne do pozyskania ze względu na dużą konkurencję. Ale dlaczego nie spróbować? Przecież niektórym się udaje. Warto więc zaryzykować, szczególnie że środki przewidziane dla przedsiębiorców już się kończą, a organizowane w tym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta