Zamiast tradycyjnych elektroniczne szkolenia bhp
Wykładowca nie musi osobiście przekazywać pracownikowi wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Może to zrobić za pomocą tzw. e-learningu. Ale taka forma nauki może być stosowana tylko w ograniczonym zakresie
Istnieją dwa typy szkoleń bhp, tj. wstępne i okresowe. Odbycie pierwszego z nich jest warunkiem dopuszczenia pracownika do pracy (art. 2373 § 2 k.p.). Wyjątkowo nie jest ono wymagane, gdy bezpośrednio po rozwiązaniu jednej umowy o pracę strony zawrą kolejną, ale nie zmieni się zajmowane stanowisko.
Przykład 1Pan Krzysztof jest zatrudniony na trzymiesięczny okres próbny na stanowisku architekta. Umowa o pracę rozwiązała się w poniedziałek z upływem czasu, na który została zawarta. Następnego dnia strony podpisały kolejny angaż, tym razem na czas nieokreślony.
Rodzaj wykonywanej przez pana Krzysztofa pracy się nie zmienił. W konsekwencji nie musi on powtarzać wstępnego szkolenia bhp. Sytuacja wyglądałaby inaczej, np. gdyby pan Krzysztof podjął pracę na innym stanowisku.
Samokształcenie kierowane
Do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta