Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pobyt w szpitalu nie gwarantuje najwyższego chorobowego

11 marca 2009 | Dobra firma | Renata Tonder

Pracownik nie dostanie 100-procentowego zasiłku tylko dlatego, że przebywa na oddziale szpitalnym. Nawet jeśli jest niepełnosprawnym

Pracownik z II grupą inwalidzką dostarczył zwolnienie lekarskie ZUS ZLA (pobyt w szpitalu 15 dni, niezdolność do pracy 19 dni) i kartę informacyjną leczenia w ośrodku rehabilitacji dziennej. Upiera się, że należy mu się 100 proc. chorobowego. Czy ma rację?

Pracownik nie ma racji. Nie przedstawił bowiem żadnych dokumentów, które potwierdzałyby jego prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100 proc. podstawy wymiaru.

Kiedy 100 proc.

Zasiłek chorobowy za okres pobytu w szpitalu przysługuje, zgodnie z art. 11 ust. 1a ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament