Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Upoważnienie do przetwarzania danych dla kadrowej

11 marca 2009 | Gazeta prawa i podatków | Sylwia Gortyńska

Zamierzamy w naszej firmie zatrudnić nową kadrową. Czy osobie na takim stanowisku powinniśmy wystawić upoważnienie do przetwarzania danych osobowych?

Tak. Do przetwarzania danych osobowych mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające upoważnienie nadane przez administratora danych. Tak wynika z art. 37 ustawy o ochronie danych osobowych. A w stosunkach pracowniczych to pracodawca jest administratorem danych. Od art. 37 ustawy nie ma wyjątków.

A to oznacza, że osoby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament