Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aport części przedsiębiorstwa bez skutków w VAT

11 marca 2009 | Gazeta prawa i podatków | Krzysztof Hejduk

Planujemy wydzielić z naszej spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wnieść ją aportem do spółki z o.o. Czy przeniesienie majątku w taki sposób będzie opodatkowane VAT? Jakie inne skutki w zakresie VAT niesie ze sobą zbycie części przedsiębiorstwa?

Ustawa o VAT w brzmieniu obowiązującym od 1 grudnia 2008 r. jednoznacznie określa zasady opodatkowania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zgodnie z jej art. 6 ust. 1 przepisów tej ustawy nie stosuje się do transakcji zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części.

Ustawodawca wprowadził też do ustawy o VAT definicję zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jest ona zbieżna z definicją już obowiązującą na gruncie ustaw o podatkach dochodowych. Zgodnie z ustawą o VAT przez zorganizowaną część przedsiębiorstwa rozumie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament