Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdrożały obligacje, złoty w górę

11 marca 2009 | Ekonomia | Jarosław Anusz reuters

Nasza waluta umocniła się względem euro o ponad 5 gr. Pozytywne nastroje panowały na rynku od rana. Złoty zyskał również wobec dolara i franka szwajcarskiego. Rynek obligacji charakteryzowała niska płynność, ceny długu wzrosły.

Wieczorem za euro płacono 4,6717 zł, za dolara – 3,6641 zł, a franka szwajcarskiego wyceniano na 3,1734 zł. Kurs euro do dolara wynosił 1,2750.Kurs złotego zyskiwał wraz ze zwyżkującymi giełdami, co poprawiało nastroje inwestorów. – Złoty się umocnił dzięki dobrym nastrojom na rynku akcji – stwierdził Andrzej Botruczuk, diler walutowy BRE Banku. Wczoraj również czeska korona znalazła się na poziomie dwumiesięcznego maksimum wobec wspólnej europejskiej waluty. Zdaniem dilerów to zasługa zapowiedzi Andrasa Simora, prezesa banku centralnego Węgier, gotowości interwencji na rynku walutowym w celu wzmocnienia kursu forinta. Rynek czeka też (publikacja w piątek) na dane o inflacji i podaży pieniądza w lutym oraz bilansie płatniczym w styczniu.

We wtorek wieczorem rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 5,76 proc., rentowność pięciolatek i dziesięciolatek to odpowiednio 6,12 i 6,35 proc.

Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament