Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemcy: parytet dla kobiet wcale nie tak prędko

24 lutego 2011 | Ekonomia | Piotr Jendroszczyk
Parytet sprawił, że Norwegia ma dziś największy udział kobiet we władzach firm. W Polsce jest on kilkakrotnie mniejszy, choć i tak średnią podwyższają mniejsze firmy, gdzie kobiety są często szefowymi  i właścicielkami. W dużych  spółkach giełdowych (WIG20 i WIG40) udział pań w zarządach wynosił w ub. roku 6 proc., choć znowelizowany kodeks dobrych praktyk spółek na GPW zaleca zrównoważony udział kobiet  i mężczyzn we władzach.	—a.b.
źródło: Rzeczpospolita
Parytet sprawił, że Norwegia ma dziś największy udział kobiet we władzach firm. W Polsce jest on kilkakrotnie mniejszy, choć i tak średnią podwyższają mniejsze firmy, gdzie kobiety są często szefowymi i właścicielkami. W dużych spółkach giełdowych (WIG20 i WIG40) udział pań w zarządach wynosił w ub. roku 6 proc., choć znowelizowany kodeks dobrych praktyk spółek na GPW zaleca zrównoważony udział kobiet i mężczyzn we władzach. —a.b.

Zamiast obowiązkowego wymogu rząd stara się wprowadzić elastyczny czas pracy w gospodarce

Niemiecki biznes powinien zwiększyć do 2013 roku dobrowolnie udział kobiet w radach nadzorczych i zarządach spółek.

– Uznaję za skandal, że w zarządach 200 największych niemieckich przedsiębiorstw udział kobiet wynosi od 3 do 4 proc. – oświadczyła kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z przedstawicielami gospodarki. Zdecydowała jednak nie forsować obowiązkowych kwot dla kobiet.

W zamian rząd pragnie jak najszybciej zmusić firmy do wprowadzania elastycznego czasu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8861

Spis treści
Zamów abonament