Wolimy żyć na jednym poziomie
Nieliczni deweloperzy budują dziś mieszkania dwukondygnacyjne. Znacznie większy wybór czeka chętnych na rynku wtórnym – najczęściej są to jednak lokale powstałe w wyniku adaptacji strychu
Jak wyliczają analitycy portalu Tabelaofert.pl., w stolicy w ok. 40 inwestycjach, zarówno oddanych do użytku, jak i w trakcie realizacji, jest do kupienia niemal 200 dwupoziomowych mieszkań i apartamentów. Kosztują od 394 tys. do ponad 2,6 mln zł (5,3 – 16,8 tys. zł za mkw.).
– Sprzedaż mieszkań dwupoziomowych nie jest dziś łatwa, ale – mimo ograniczonego popytu – jeśli cena metra zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, nie powinna trwać długo – zapewnia Maciej Dymkowski, prezes portalu Tabelaofert.pl.
Jerzy Sobański, szef biura Akces Nieruchomości, twierdzi, że na rynku pierwotnym lokale z dwoma poziomami stanowią co najwyżej 1,5 proc. oferty spośród dużych powierzchni.
– Deweloper woli raczej połączyć dwa lokale w jeden na życzenie klienta, niż projektować takie rozwiązanie, zanim znajdzie się potencjalny nabywca – tłumaczy Sobański
Nowe, gotowe
Choć najwięcej lokali dwupoziomowych jest do kupienia na Mokotowie, oferty można znaleźć w większości warszawskich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta