Jak otworzyć sklep z bronią nie tylko myśliwską
Po uzyskaniu koncesji przedsiębiorca musi rozpocząć działalność w ciągu sześciu miesięcy
Działalność gospodarcza związana z obrotem bronią jest w Polsce ściśle regulowana i wymaga posiadania odpowiednich zezwoleń zarówno przez sprzedawcę, jak i nabywcę.
Rodzaje broni, której sprzedaż objęta została obowiązkiem licencyjnym, są określone w rozporządzeniu Rady Ministrów. Celem takich rozwiązań jest przede wszystkim sprawowanie pełnej kontroli państwa nad popytem i podażą broni.
W ustawie o swobodzie działalności gospodarczej w rozdziale czwartym, mówiącym o regulowanych rodzajach działalności gospodarczej wymagających uzyskania koncesji, w art. 46 ust. 2 wymieniono wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią i amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Precyzyjne przepisy określające wymogi przedsiębiorcy niezbędne do spełnienia warunków w celu uzyskania koncesji na prowadzenie sklepu z bronią określa ustawa z 22 czerwca 2002 o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Kto ma szansę
Zgodnie z ustawą koncesję może otrzymać osoba fizyczna albo przedsiębiorca inny niż osoba fizyczna. Niezależnie od tego kto ją otrzymuje, należy spełnić analogiczne wymagania, z tym że w przypadku przedsiębiorców dotyczą one co najmniej dwóch...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta