Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Twiplomacja ministra Sikorskiego

16 sierpnia 2011 | Publicystyka, Opinie | Marek Magierowski
Wystarczy zajrzeć  od czasu do czasu  na konto  Radosława Sikorskiego  na Twitterze,  by znaleźć tam gotowego, świeżutkiego newsa (na zdjęciu minister spraw zagranicznych w czerwcu 2008 r.)
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Wystarczy zajrzeć od czasu do czasu na konto Radosława Sikorskiego na Twitterze, by znaleźć tam gotowego, świeżutkiego newsa (na zdjęciu minister spraw zagranicznych w czerwcu 2008 r.)
Marek Magierowski
autor zdjęcia: Ryszard Waniek
źródło: Fotorzepa
Marek Magierowski

Szef polskiego MSZ jest w technologicznej awangardzie światowej dyplomacji. Wśród jego kolegów i koleżanek po fachu niewielu jest jednak tak płodnych autorów – pisze publicysta „Rzeczpospolitej”

Dziennikarze mają powody, by lubić Radosława Sikorskiego. Wystarczy zajrzeć od czasu do czasu na jego konto na Twitterze, by znaleźć tam gotowego, świeżutkiego newsa. Nie ma czym rozbudzić internautów popijających poranną kawę? Nie ma czego wrzucić ma żółty pasek w sierpniowe południe? Minister spraw zagranicznych na pewno czymś nas zaintryguje.

Sikorski tweetuje od marca ubiegłego roku, ale tego lata jego aktywność jest wyjątkowa.

Specyficzne podejście

W połowie czerwca szef dyplomacji proponował Polakom, by spędzali wakacje w Egipcie i Tunezji: „Rodacy! Popierajmy arabskie demokracje. (...) W kurortach jest bezpiecznie. Ich gospodarki potrzebują sterydu".

Tymczasem na początku sierpnia, czyli półtora miesiąca później, MSZ wydało „aktualizację ostrzeżenia dla podróżujących do Tunezji". Czytamy w niej m.in.: „Osoby udające się do Tunezji powinny zachować czujność i stosować się do przepisów stanu wyjątkowego, który nie został jeszcze odwołany (natomiast odwołano w Tunisie godzinę policyjną). Zaleca się unikanie indywidualnych wycieczek (...) oraz zbędnych podróży do większych miast, gdzie nadal mogą wystąpić niepokoje społeczne. Dotyczy to w szczególności centralnych i południowych regionów Tunezji, a także obszarów graniczących z Libią i Algierią. Wszędzie należy unikać demonstracji i tłumnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9005

Spis treści
Zamów abonament