Inwestycje w prace eksperymentalne poprawią innowacyjność gospodarki
Po raz drugi w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie przyjmować od przedsiębiorców wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć badawczych
Firma, niezależnie od tego czy dysponuje własnym zapleczem badawczym i wykwalifikowaną kadrą czy prowadzenie badań musi zlecić na zewnątrz, ma szansę uzyskać dotację.
Prowadzenie badań przemysłowych, rozwijanie i ciągłe doskonalenie produktów to elementy niezbędne dla zwiększania konkurencyjności przedsiębiorstwa. Coraz więcej polskich firm zdaje sobie z tego sprawę.
Nie zawsze jednak mają wystarczające zasoby, aby takie przedsięwzięcia przeprowadzić. Tym bardziej że z założenia prowadzenie takich projektów zawsze obarczone jest dużym ryzykiem. Przecież nigdy do końca nie wiadomo, czy pomysł na nowy produkt (usługę) przyjmie się na rynku i czy znajdą się zainteresowani nim nabywcy.
Czy rzeczywiście będzie spełniał oczekiwania projektantów a zakładane rezultaty uda się osiągnąć.
Dlatego tak ważne jest wsparcie państwa w tym zakresie, przewidujące częściowe finansowe odciążenie firm. Właśnie dotacje dla projektów celowych obejmujących badania przemysłowe lub prowadzenie prac rozwojowych przewiduje działanie 1.4 programu „Innowacyjna gospodarka”. Cieszy się ono olbrzymim zainteresowaniem przedsiębiorców, o czym świadczy liczba i wartość wniosków składanych w ramach poprzednich konkursów.
Dobra wiadomość dla wszystkich firm jest taka, że mimo zainteresowania nie wszystkie środki zostały wyczerpane. Dlatego z końcem sierpnia rusza...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta