Rozwiązanie umowy hostingu może przedsiębiorcę trochę kosztować
Przedmiotem kontraktu jest udostępnienie miejsca na serwerze przez dostawcę usług internetowych
Jedną z najpopularniejszych form działalności gospodarczej w wirtualnej przestrzeni jest umowa oparta na hostingu. Umowę taką zawierają podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie dostarczania usług internetowych i przedsiębiorcy realizujący swoją działalność za pomocą narzędzi wirtualnych.
Jej przedmiotem jest udostępnienie miejsca na serwerze przez dostawcę usług internetowych. Firma może na nim przechowywać swoje dane, a następnie przekazywać je osobom trzecim, np. klientom.
Serwer to komputer wyposażony w oprogramowanie pozwalające na przekazywanie informacji w odpowiedzi na żądanie zewnętrzne.
Przykład
Kowalski i synowie sp. z o.o. prowadzi firmę handlującą częściami do aut. Spółka zawiera z Serverprovider SA umowę o hosting na prowadzonym przez tę ostatnią serwerze.
Na skutek tej umowy na serwerze powstaje strona internetowa, dzięki której Kowalski z synami będzie mógł handlować częściami w całym kraju poprzez system internetowej sprzedaży wysyłkowej.
Co w kontrakcie
Treść stosunku prawnego wynikającego z umowy hostingu w zakresie obowiązków usługodawcy (dostarczyciela usług internetowych) jest regulowana przez ustawę z 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta