Mark Cavendish wykonał plan

26 września 2011 | Sport | Marek Cegliński
Cavendish zdobył drugi złoty medal MŚ dla Wielkiej Brytanii, 46 lat po Tomie Simpsonie (Fot. Thomas Sjoerup)
źródło: AP

Główny faworyt, 26-letni Brytyjczyk, został mistrzem świata w wyścigu elity ze startu wspólnego

Na mecie w Rudersdal pod Kopenhagą finiszował ogromny 82-osobowy peleton. Cavendish okazał się najszybszy spośród  specjalistów sprinterskich końcówek.

Wyprzedził o pół koła Australijczyka Matthew Gossa, na co dzień kolegę z ekipy HTC, oraz Niemca Andre Greipela, który brązowy medal ze Szwajcarem Fabianem Cancellarą wygrał o milimetry.