Tydzień z życia mężczyzny

26 września 2011 | Sport | Tomasz Wacławek
Leo Messi strzelił w lidze hiszpańskiej już osiem bramek, o jedną więcej niż Cristiano Ronaldo (FOT. LLUIS GENE)
źródło: AFP

Łukasz Piszczek dał zwycięstwo Borussii Dortmund. Trzy gole Ronaldo i Messiego

Wyjazdowy mecz z FSV Mainz wyglądał dla Piszczka tak jak ostatnie miesiące: najpierw smutek i rozczarowanie, potem szczęśliwy finał. W środę Trybunał Piłkarski PZPN zakończył zamieszanie wokół reprezentanta Polski, zawieszając wymierzoną przez Wydział Dyscypliny karę półrocznej dyskwalifikacji za kupienie meczu. W sobotę po błędzie  polskiego obrońcy Borussia przegrywała z Mainz 0:1 i trzecia porażka z rzędu wydawała się prawdopodobna. Mistrzowie Niemiec zrobili jednak wszystko, by przerwać złą serię.

W drugiej połowie wyrównał Ivan Perisić po podaniu Roberta Lewandowskiego (kwadrans przed końcem zmienił go wracający po kontuzji Lucas Barrios, Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 86. minucie), a w jednej z ostatnich akcji Piszczek strzelił swojego...