Czy firma może ochronić się przed możliwością utraty zysku
Polisy typu business interruption wymagają analizy finansowej i uwzględnienia trendów ekonomicznych na rynku, na którym prowadzi działalność przedsiębiorca, oraz rozważenia innych okoliczności, które mają wpływ na jej przebieg
Każdy przedsiębiorca obawia się, że nieprzewidziana szkoda majątkowa lub inne nieoczekiwane zdarzenie mogą mieć długotrwały wpływ na prowadzoną przez niego działalność gospodarczą. Obawiają się nie tylko o pozycję rynkową, ale również o wypłacalność.
Z tego powodu przedsiębiorcy starają się ubezpieczyć od szkód majątkowych, ale nie każdy z nich ubezpiecza możliwość utraty zysku.
Ubezpieczają się więc od szkód będących wynikiem takiego zdarzenia, jak istotny uszczerbek w mieniu firmy powstały na skutek pożaru, który zniszczył zarówno produkcję w toku, jak i uszkodził maszyny oraz spowodował konieczność remontu pomieszczeń produkcyjnych.
Jest w ofertach
Ubezpieczenie utraty zysku pojawiło się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii na początku XX wieku, pewna jego odmiana rozwinęła się także w Stanach Zjednoczonych i obecnie jest ono popularne na świecie.
W Polsce oferowane jest od dwóch dekad i choć coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie to ubezpieczenie, nie jest jeszcze bardzo popularne. Warto jednak przyjrzeć się temu ubezpieczeniu bliżej i poznać jego podstawowe zalety, ale i problemy z „dopasowaniem” go do danego podmiotu.
Jakie szkody
Przedmiotem umowy ubezpieczenia „business interruption” jest utrata przewidywanego zysku brutto, który ubezpieczony osiągnąłby z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta