Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gronowy prestiż w kieliszku

28 października 2011 | Eko+ | Beata Drewnowska
źródło: Archiwum
źródło: Archiwum
źródło: Archiwum

Rynek win jest jak piramida. Te nieliczne, które dotrą na jej szczyt, trafiają do koneserów gotowych zapłacić za nie każdą cenę

Don Melchor de Santiago Concha y Toro 128 lat temu posadził w dolinie Maipo krzewy winne przywiezione z francuskiego Bordeaux. Tak narodził się największy producent win w Chile, właściciel marki Casillero del Diablo, którego trunki są obecne na 135 rynkach.

W tym roku ceniony w branży alkoholowej magazyn „Drinks International" umieścił Concha y Toro na szczycie listy 50 najbardziej podziwianych marek winiarskich na świecie. Tuż za nim znalazły się: wywodzący się z Hiszpanii Torres, należący do koncernu Pernod Ricard australijski Jacob's Creek, włoskie Antinori i australijski Penfolds.

– Ranking ten wyróżnia winnice dbające o jakość, konsekwentnie budujące swój wizerunek i pozycję w branży oraz potrafiące przebić się na wielu rynkach. Firmy te mają rozbudowane struktury: oprócz produkcji zajmują się także dystrybucją, mają własne butiki czy organizują wizyty dla gości – mówi Anna Smolec, dziennikarka zajmująca się winami i sędzia konkursów winiarskich. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wina z ich oferty rzucają na kolana – zaznacza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9068

Wydanie: 9068

Spis treści

Moje podróże

Zamów abonament