Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świąteczny urlop w Polsce nie obniży składek za oddelegowanego

20 grudnia 2011 | Prawo i praktyka | Magdalena Wypijewska

Dlaa pracowników wykonujących zadania za granicą została określona minimalna podstawa wymiaru danin na ZUS. Nie obniży jej przyjazd do rodziny na Boże Narodzenie

- Kilku naszych pracowników od trzech miesięcy pracuje za granicą. Opłacamy za nich składki na ubezpieczenia społeczne od minimalnej podstawy, tj. prognozowanej pensji. Wszyscy oni przyjadą na tygodniowy urlop na święta. Czy w związku z tym za grudzień br. mamy obniżyć minimalną podstawę o to wolne i opłacić niższe składki? – pyta czytelnik.

Jeśli pracownicy skorzystają z urlopu wypoczynkowego, to nie ma powodu, by obniżać podstawę wymiaru do naliczenia za nich składek. Gdyby jednak był to urlop bezpłatny, to każdy dzień niewykonywania pracy obniży minimalną podstawę wymiaru składek za grudzień br.

Podstawą do naliczenia składek na ubezpieczenia społeczne wszystkich pracowników jest przychód osiągany z tytułu zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści
Zamów abonament