Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

20 grudnia 2011 | Ekonomia

GOSPODARKA

∑ O 0,7 pkt wobec listopada spadł w grudniu br. wskaźnik dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa – podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Od marca wskaźnik systematycznie się pogarsza.

W tym miesiącu powodem były szybko rosnące ceny, które zmniejszają siłę nabywczą gospodarstw domowych oraz wolniejszy wzrost zatrudnienia.     —ak

∑ Wzrost gospodarczy w 2012 roku będzie „lekko" powyżej 2,5 proc. – powiedział premier Donald Tusk w TVP 2. – 2,5 proc., które zakładamy w ostrożnym budżecie, to jest prognoza ostrożna. Liczę na trochę więcej. Według premiera obecny kurs złotego jest dobry dla eksporterów i „z punktu widzenia polskiej gospodarki nie jest to najgorsza sytuacja" – podkreślił Tusk.     —aft, pap

∑ Banki na świecie będą zobowiązane od 2013 r. używać jednolitego wzorca podawania wielkości i jakości zabezpieczeń swego kapitału, aby mogły uspokajać inwestorów o swej  stabilnej sytuacji – przewiduje projekt takich wzorców opublikowanych do publicznej konsultacji przez Bazylejską Komisję Nadzoru Bankowego.

—pr, reuters

∑ Francuz Benoit Coeure wejdzie od 1 stycznia do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści
Zamów abonament