Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposoby na bezpieczne zrealizowanie zakupów przedświątecznych w Internecie

20 grudnia 2011 | Prawo i praktyka | Michał Kołtuniak

Nie daj się oskubać w sieci – to wspólna akcja informacyjna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Europejskiego Centrum Konsumenckiego

W sklepach i galeriach handlowych coraz większy tłok. Znaczna część konsumentów ruszyła  na przedświąteczne zakupy. Ale czy wszyscy odwiedzają tradycyjne sklepy? Nie. Sposobem na ominięcie kolejek może być przecież zakup upatrzonego produktu w Internecie.

Sprzyja temu fakt, że w gospodarce funkcjonuje coraz więcej podmiotów wyspecjalizowanych, czyli e-sklepów, które postawiły na taką metodę kontaktu z klientem i nie prowadzą sprzedaży w inny sposób. Jednak także znaczna część tradycyjnych sklepów oferuje swoje produkty lub usługi w sieci. Jest to dla nich sposób na zwiększenie obrotów i pozyskanie nowych klientów.

W związku z tym trzeba pamiętać, że sprzedaż w systemie, który można nazwać tradycyjnym, czyli bezpośrednio w placówce sklepu, i sprzedaż drogą elektroniczną rządzą się innymi prawami.

W tym inaczej regulują one  status konsumentów. I właśnie o tym oraz o sposobach uniknięcia błędów i pułapek informuje specjalny przewodnik przygotowany wspólnie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej i Europejskie Centrum Konsumenckie. To lektura skierowana zarówno do przedsiębiorców, by przypomnieć im o podstawowych obowiązkach, jakie na nich spoczywają, jak i konsumentów, aby pomóc im w bezpiecznym dokonywaniu zakupów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści
Zamów abonament