Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lider lub marionetka

20 grudnia 2011 | Świat | Wojciech Lorenz Rafał Kostrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Czytaj więcej:

Kim Dzong Un | Następcy brak doświadczenia. Czy będzie rządził?

 

Północnokoreańska machina propagandowa robi wszystko, by przekonać społeczeństwo, że jest w dobrych rękach po śmierci Kim Dzong Ila. Władzę ma przejąć najmłodszy z jego synów, około 30-letni Kim Dzong Un. Nie tylko poza Koreą Północną, ale także w kraju wiele osób ma wątpliwości, czy jest odpowiednio przygotowany do rządzenia.

– Jest młody i niedoświadczony. Podejrzewam, że przez jakiś czas władzę będzie trzymał w rękach jego wuj Jang Song Taek, mąż siostry Kim Dzong Ila. Jest bardzo wpływową postacią w radzie wojskowej, która w rzeczywistości kieruje Koreą Północną – mówi „Rz" Tom Hart, ekspert z Uniwersytetu w Sztokholmie.

Kim Dzong Un nie był faworytem do przejęcia władzy. Ojciec szykował na następcę najstarszego syna. Kim Dzong Nam skompromitował się jednak, kiedy w 2001 roku próbował ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści
Zamów abonament