Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaż przez Internet bez kasy fiskalnej

20 grudnia 2011 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Firmy handlujące w sieci mogą uniknąć obowiązku rejestrowania transakcji w kasie, jeśli należność jest wpłacana na rachunek bankowy

Coraz więcej firm sprzedaje świąteczny asortyment przez Internet. Taką transakcję też się dokumentuje, niekoniecznie jednak trzeba w tym celu kupować kasę rejestrującą.

Przypomnijmy, że wystawiać paragony fiskalne z kasy musi ten, kto sprzedaje towary bądź świadczy usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Kupować kasy nie będą przedsiębiorcy, u których obrót detaliczny nie przekroczył w poprzednim roku 40 tys. zł. Dla świeżo upieczonych podatników kwota zwolnienia wynosi 20 tys. zł.

Przelewy na rachunek

– Firmom prowadzącym sprzedaż przez Internet przysługuje też, niezależnie od wysokości obrotów, zwolnienie z obowiązku rejestrowania transakcji w kasie – mówi Andrzej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści
Zamów abonament