Samorządy idą na wojnę z Kartą
Samorządowcy wyślą do Sejmu własny projekt reformy oświaty. Nauczyciele mogą stracić część przywilejów
Przedstawiciele samorządów mają dość przywilejów nauczycielskich, które obciążają gminny budżet kosztem innych wydatków. Chcą je ukrócić. Dłuższa praca przy tablicy, Karta nauczyciela tylko dla pracowników dydaktycznych, szersze uprawnienia w organizacji pracy szkół – to niektóre propozycje samorządów na reformę edukacji.
Wczoraj podczas spotkania organizacji samorządowych w Krakowie doprecyzowali oni założenia do reformy Karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty. Teraz zaczną zbierać pod nimi podpisy wójtów, starostów, prezydentów miast oraz marszałków województw. Następnie – w przyszłą środę – w Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego projekt założeń zostanie skonsultowany z nauczycielskimi związkami. Później jako poselski ma zostać poddany procedurze legislacyjnej.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, politycy koalicji PO – PSL dali zielone światło, by w ten sposób zreformować oświatę. To...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta