Muzyka ludowa to wieczne
Rozmowa | Andrzej Dyrdał, dyrektor festiwalu Podlaska Oktawa Kultur
Podlaska Oktawa Kultur obchodzi mały jubileusz – to już piąta edycja festiwalu. Wierzył pan, że przetrwa tyle i będzie się rozwijać?
Od początku istnienia Oktawy zakładałem, że będzie to impreza cykliczna i że będzie się rozwijała.
Zabiegałem o to od bardzo wielu lat, z takim zamysłem szukałem poparcia i pieniędzy. I udało się. Cztery poprzednie edycje tego festiwalu dostarczyły nam nie tylko fantastycznych wrażeń artystycznych, ale także sporo spostrzeżeń i przemyśleń organizacyjnych. I docho- dzimy do wniosku, że formuła festiwalu jest sprawdzona od strony organizacji i tu nie ma czego zmieniać. Ale na pewno chcemy się rozwijać pod względem artystycznym. I ten rozwój widać, bo chęć uczestnictwa w naszym festiwalu z roku na rok zgłasza coraz więcej artystów.
Oktawa to festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami. A tymczasem występują także wykonawcy z Turcji, Francji, Indii czy Ekwadoru, a więc geograficznie i kulturowo bardzo odlegli od Podlasia?
To jest magia Internetu. Za pośrednictwem sieci wielu wykonawców dowiaduje się, że jest taki festiwal, podoba im się i bardzo chcą tu przyjechać. Chcą pokazywać swoją kulturę, a jednocześnie poznawać naszą. Dlatego postanowiliśmy nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta