Firma czasowo zatrudni u siebie pracownika o wysokich kwalifikacjach
Przyjęcie do pracy inżyniera lub naukowca nawet na krótki okres to szansa na rozwój przedsiębiorstwa bez angażowania dużych kwot na jego wynagrodzenie
Firma drepcze w miejscu? Brak jej impulsu do rozwoju? A może powtarza pewne błędy i nie wie, jak je przezwyciężyć? Receptą na to może być spojrzenie osoby z zewnątrz, która obiektywnie oceni dotychczasowe pomysły, zweryfikuje propozycje zmian produktu lub usługi, pomoże towar dopracować lub stworzyć nowy. I wreszcie będzie pomocna we wdrożeniu tych nowych rozwiązań.
Wszystko brzmi pięknie, ale zatrudnienie eksperta-specjalisty w jakiejś dziedzinie kosztuje. A w obecnej sytuacji rynkowej firmy raczej myślą o zamrożeniu listy płac albo nawet zwolnieniach, a nie o przyjmowaniu nowych pracowników. Jest jednak pewien sposób na przełamanie tego impasu. Nic oczywiście nie jest za darmo, ale może to pozwolić na ograniczenie kosztów wykorzystania wiedzy i doświadczenia inżyniera, projektanta lub innego pracownika wyższej uczelni lub dużego przedsiębiorstwa.
Wykorzystując ten sposób, firma przystępuje do projektu, którego ramy czasowe są z góry wyznaczone. Decydując się na stworzenie nowego etatu, przedsiębiorca robi to tylko na pewien czas i nie będzie musiał go dłużej utrzymywać. Ponadto w grę wchodzi nawiązanie współpracy na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. umowy-zlecenia lub o dzieło), a nie obowiązkowo umowy o pracę w duchu kodeksu pracy.
O jakim sposobie mowa? Oczywiście chodzi o pewne specyficzne projekty finansowane ze środków unijnych, a...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta