Jak wybrać fundusz inwestycyjny?
Sposobów na pomnożenie kapitału jest wiele. Jednym z nich jest giełda. Nie każdy jednak, kto chciałby korzystać z profitów, jakie przynosi lokowanie środków na rynku kapitałowym, jest w stanie poświęcić temu zajęciu wystarczająco dużo czasu i skutecznie zarządzać zainwestowanymi środkami.
Sukces giełdowych inwestycji wymaga bowiem regularnego analizowania bieżącej sytuacji makroekonomicznej, śledzenia powiązań pomiędzy rynkami akcji, obligacji czy surowców oraz stalowych nerwów.
Wybór dostępnych na rynku funduszy inwestycyjnych jest bardzo bogaty i nadal będzie się poszerzał. To dobra wiadomość. Z drugiej jednak strony szerokiego spektrum możliwości inwestycyjnych stanowi nie lada problem – jak wybrać ten właściwy, dopasowany do naszych potrzeb fundusz?
Na rynku wyróżniamy fundusze otwarte, specjalistyczne fundusze otwarte i fundusze zamknięte. Działalność funduszy reguluje Ustawa z 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych, a nadzór nad nimi sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.
Zamknięty czy otwarty, akcyjny czy obligacji?
Każdy z rodzajów funduszy charakteryzuje się nieco inną konstrukcją prawną oraz możliwościami inwestycyjnymi. Fundusze inwestycyjne zamknięte emitują certyfikaty inwestycyjne....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta