W obcym, bolesnym świecie
Intrygująca „Kobieta z piątej dzielnicy” Pawła Pawlikowskiego od piątku na ekranach
Ten film podzieli widzów. Jednych zafascynuje, innych odrzuci. Kryminał „Kobieta z piątej dzielnicy" Douglasa Kennedy'ego stał się dla Pawlikowskiego pretekstem do opowieści o chorym umyśle.
„Pająk" Davida Cronenberga, „Piękny umysł" Rona Howarda, „Wyspa tajemnic" Martina Scorsese, „Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego, „Antychryst" i „Melancholia" Larsa von Triera. Artyści coraz częściej pokazują dziś tych, którzy nie wytrzymują ciśnienia świata, napięcia, ambicji. Opowiadają o ich bolesnej codzienności, o wpadaniu w otchłań własnych lęków.
Bohaterem „Kobiety..." jest pisarz, Amerykanin. Z niejasnych powodów opuściła go żona, zabierając małą córeczkę. Mężczyzna chce je odzyskać, jedzie za nimi do Paryża. Tam już pierwszego dnia zostaje okradziony, zatrzymuje się więc w nędznym hoteliku nad barem i wynajmuje się jako nocny stróż w dziwnym, podejrzanym miejscu spotkań mafii. Próbuje nawiązać kontakt z córką, miota się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta