Media publiczne ofiarą cięć
Kryzys szkodzi nadawcom publicznym. Muszą walczyć o utrzymanie dotacji budżetowych
Media publiczne tną ofertę programową, zwalniają ludzi, ograniczają inwestycje w nowoczesne technologie. Okazało się, że w czasach kryzysu częściowe czy nawet całkowite finansowanie z budżetu lub abonamentu nie jest gwarancją stabilności ekonomicznej. Oszczędności w niektórych krajach odbijają się na dochodach publicznych telewizji i rozgłośni.
Z sondażu przeprowadzonego przez europejską organizację nadawców publicznych EBU w październiku 2011 roku wynika, że 60 proc. z nich uważa swoją sytuację finansową za „trudną lub „bardzo trudną" i spodziewa się jej pogorszenia w ciągu najbliższych pięciu lat. W Holandii rząd zapowiedział obcięcie dotacji dla mediów o 20 procent, pogrążona w kryzysie Portugalia chce zmniejszyć budżet nadawcy RTP o połowę, a rząd węgierski już zmniejszył dotacje dla telewizji MTV o 37 procent. Poważne cięcia dotknęły też nadawcy litewskiego....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta