Konsumenci mogą stracić na braku testu dla agenta
Pośrednicy ubezpieczeniowi alarmują, że jeśli zniknie obowiązek zdawania egzaminu na agenta i brokera, to klient będzie mniej bezpieczny
Projekt ustawy deregulacyjnej, który ma ułatwić zdobywanie uprawnień agenta ubezpieczeniowego czy brokera, budzi opór branży.
Nowe przepisy proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości przewidują bowiem, że osoba zainteresowana wykonywaniem zawodu agenta ubezpieczeniowego nie będzie musiała mieć nawet średniego wykształcenia. Powinna odbyć tylko szkolenie w zakładzie ubezpieczeń. Przepisy zwolnią także kandydata z obowiązku zdawania egzaminu po jego ukończeniu.
Obecnie jest tak, że aby zostać agentem, trzeba mieć wykształcenie minimum średnie, skończyć kurs i zdać egzamin w zakładzie ubezpieczeń.
1082 brokerów ubezpieczeniowych działa na polskim rynku
– To są dla rynku bardzo szkodliwe rozwiązania. Do sprzedawania ubezpieczeń potrzebna jest specjalistyczna wiedza, bo bez niej agent nie będzie nawet umiał wytłumaczyć klientowi, czym różni się jego udział własny w szkodzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta