Za własną niefrasobliwość i przemilczenia podwładnego szef odpowie finansowo
ZUS Jeśli pracodawca nie płacił na Fundusz Pracy za pracownika otrzymującego niskie dochody, a nie wiedział o jego dodatkowym zatrudnieniu, to musi uregulować niedopłatę z odsetkami
- Od października 2011 r. zatrudniamy na 1/2 etatu pracownika z miesięcznym wynagrodzeniem wynoszącym 1000 zł. Niedawno okazało się, że osoba ta już od 2011 r. pracuje w innej firmie, również na pół etatu. Czy to oznacza, że od roku powinniśmy opłacać za nią składki na Fundusz Pracy? Kto musi zapłacić zaległe składki – my, czy jego pierwotny pracodawca? – pyta czytelnik.
Co do zasady płatnicy składek, oprócz opłacania należności na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, muszą również łożyć na Fundusz Pracy (dalej FP).
Kiedy składka
Obowiązek opłacania składki na ten fundusz ciąży na zatrudniającym wówczas, gdy łączna podstawa wymiaru składek na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta