Telewizja bardziej cyfrowa
Dziś analogowy sygnał naziemnej TV stracili rano Wielkopolanie i Pomorzanie. Zastapił go nowocześniejszy, cyfrowy. Eksperci liczą, że pójdzie gładko.
Pewni tego jednak do końca nie są, bo cyfryzowanie naziemnej telewizji nie przeszło bez kłopotów w żadnym kraju. Pocieszające jest dla branży telewizyjnej i urzędników zaangażowanych w cały proces to, że po pierwszym odłączeniu dotychczasowego naziemnego nadawania analogowego 7 listopada w województwie lubuskim, większych problemów nie było.
Eksperci zdają sobie jednak sprawę z tego, że na pierwszy ogień poszedł obszar zamieszkany przez małą liczbę osób (1,5 mln) i dosyć prosty do tej operacji (najtrudniej będzie z przechodzeniem na cyfrowe nadawanie w górach). W Wielkopolsce i na Pomorzu sygnał analogowej telewizji przestał dziś docierać o 5 rano do obszaru zamieszkanego przez 4,6 mln ludzi.
– Zaczęliśmy cały proces od obszaru stosunkowo łatwego – przyznawał Wiktor Sęga, dyrektor departamentu zarządzania zasobami częstotliwości w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, na niedawnej konferencji poświęconej wprowadzaniu nowej telewizji.
Nawet na tym łatwym obszarze Polacy okazali się być odporni na serwowaną im w ramach informacyjnej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta